“Kaşar eskiyse tamam o zaman ya…”

stanbul Kuruçeşme’de bir kafede satıldığı iddia edilen 455 TL’lik kruvasan, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Fiyatın fahiş olması ve kruvasanın içeriğinin görüntüsünün de paylaşıldığı platformlarda birçok kullanıcı tepkisini dile getirdi.

Tarihçi Emrah Safa Gürkan da bu duruma Twitter hesabından tepki gösterenlerden biri oldu. Gürkan, kruvasanın fotoğrafını paylaşarak “Fransızlara yolluyorum, Kuruçeşme’ye gelin de 13 euroya kruvasan yiyin fakirler. Kruvasan 1-2 euro arası bir şey. Açma bu. Hadi içine salata koydun olsun 2.5, 3, hadi 4 euro. Abi sen ikinci sınıf dandik bir cafesin daha müşterin kruvasan ı fransızca yazılışıyla okuyamıyor 13 euro ne ya” şeklinde yorum yaptı.

Kruvasanın içeriğinde salatalık dilimi ve kaşar peyniri de görülmesi dikkat çekti. Birçok kullanıcı, bu fiyata bu kadar basit bir içeriğe sahip kruvasanın satılmasının kabul edilemez olduğunu savundu.

Kruvasan, Avusturya kökenli, kat kat ve hilal şeklinde olan bir hamur işi. Sadece tereyağıyla yapıldığı için açmadan biraz farklı ve genellikle kahvaltıda veya atıştırmalık olarak tüketiliyor.

Sosyal medyadaki tepkilerden de anlaşılacağı üzere, 455 TL’lik kruvasan olayı, Türkiye’deki enflasyon ve fahiş fiyatlar tartışmasını da yeniden alevlendirdi.

Tartışmanın Arka Planı

Türkiye’de son yıllarda artan enflasyon ve gıda fiyatlarındaki yükseliş, birçok vatandaşın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmasına neden oluyor. Bu durum, lüks ürünlere ve fahiş fiyatlara yönelik tepkileri de artırıyor.

455 TL’lik kruvasan da bu tepkilerin son örneği olarak görülebilir. Bu olay, lüks tüketimin artması ve gelir adaletsizliği gibi konularda da tartışmalara yol açıyor.

Olayla İlgili Görüşler

Sosyal medyadaki kullanıcılar, 455 TL’lik kruvasan olayıyla ilgili olarak farklı görüşler dile getiriyor. Bazı kullanıcılar bu fiyata kruvasan alanların var olmasına tepki gösterirken, bazı kullanıcılar da bu tür ürünlerin her zaman bir alıcısının olacağını savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x